(044) 332-08-09 (044) 361-23-57
(068) 399-51-01 (050) 331-92-24

Інвестиції в життя

Енергоменеджмент

А ви замислювалися коли-небудь над тим, яку кількість енергії (теплової / електричної) люди використовують за день безглуздо? Маються на увазі випадки, наприклад, коли по серед білого дня в офісі вмикають світло (замість того, щоб відкрити жалюзі), цілодобово працює кондиціонер на повну котушку, або те ж саме світло залишається включеним після відвідування офісними працівниками спеціальних місць, в яких норми освітленості явно не зобов'язані відповідати СНиП або СаНПиН (див. Норми освітленості в Україні), або не до кінця закритий кран з водою ...

Адже в нашій країні існують міста і села, в яких світло і воду люди отримують в певні години і в обмеженій кількості!

Ви скажете: «На дворі XXI століття, бути такого не може! Безпечні нано частинки, бозон Хіггса, технології сонячного вітрила і політ на Альфу Центавра і т.д. і т.п. Не вірю!". Але в нашій дивній країні є і таке ... Просто при наявності подібних «благ» в надлишку, ми навіть не замислюємося про те, що хтось їх недоотримує і варто було б їх використовувати, так би мовити, розумніше чи що ... А найголовніше, що б саме «використання» і вироблення цих елементарних благ, без яких у наш час неможливе нормальне існування суспільства, доставляло менше шкоди і збитків природі та навколишньому середовищу нашої дивовижної країни і нашої унікальної планети!

Питання в останні роки є актуальним як ніколи! І на тлі майбутнього глобального потепління, свідками якого з року в рік ми з вами стаємо, внаслідок величезної кількості парникових газів, шкідливих викидів CO2, забруднення вод і лісів, зникнення рідкісних видів рослин і тварин, ми повинні задуматися про два найважливіші питання:

  • Як будуть жити після нас наступні покоління?
  • Чим ми можемо допомогти їм в даний момент?

Допомогти можна завжди, було б бажання, а можливості знайдуться! Непоганий девіз для оптимістів і прихильників «зеленої енергії», одержуваної завдяки відновлювальним джерелам енергії. Здорова екологія і можливість повноцінного існування за допомогою ресурсів Землі - чим не допомога майбутнім поколінням? Поновлювані джерела енергії - важлива складова загальносвітової тенденції, спрямованої на озеленення економіки, і обов'язковий елемент, без якого картина не буде повноцінною і не принесе бажаного результату. Те, яке значення вони мають займати в енергетиці, залежить в першу чергу від енергетичної політики держави. Але думка суспільства і наукових фахівців з даного напрямку має поважатися і братися до уваги. Нетрадиційні і поновлювані джерела енергіїДуже важливим аспектом є впровадження державою політики, спрямованої на виховання у суспільства розуміння і відповідальності за нераціональне (безцільне) використання енергії будь-якого виду. Мається на увазі не різке підвищення тарифів на тлі необгрунтовано малих пенсій, зарплат і інфляції! Мається на увазі грамотне донесення інформації про важливість політики енергозбереження в світі і про необхідність переходу на нетрадиційні та відновлювані джерела енергії до всіх осередків суспільства, починаючи з садочків і закінчуючи великими інвесторами.

Природно, існує безліч спірних моментів на шляху впровадження відновлюваних джерел в енергосистему країни. Поновлювані джерела енергії, незважаючи на їх значні обсяги і потужність, на жаль не здатні замінити всі види викопного палива. Про це свідчить той факт, що для досягнення бажаних результатів генеруючі потужності відновлюваної енергетики необхідно вводити сотнями тисяч мегават протягом багатьох десятиліть, при цьому необхідно виділяти величезні площі для установки вітряних, сонячних і гідроелектростанцій, а також протягнути мільйони кілометрів ЛЕП. Необхідність величезних інвестицій для будівництва є суттєвою перешкодою на шляху впровадження відновлюваної енергетики в нашій країні. Але апелювати можна тим фактом, що шалені інвестиції необхідні тільки на етапі впровадження технологій і це будуть інвестиції в найголовніше - в екологію і життя нашої планети! На виході ж ми отримаємо подвійну вигоду - низьку собівартість енергії, вироблену за допомогою екологічно чистих відновлюваних джерел, наявних на планеті в достатній кількості. Крім того, критиків «зеленої енергії» бентежить те, що поновлювані джерела енергії непостійні: сонце світить не цілодобово, та й вітер часом не такий вже сильний. Вони не здатні забезпечити стабільність поставок енергії. Але не варто забувати про джерела, здатні працювати на повну потужність цілодобово - геотермальні установки і гідроелектростанції, здатні покрити відсутню потужність в години пік. Тільки на відміну від покриття тих самих піків за рахунок стабільної роботи АЕС (політика держави в даний час), результат роботи геотермальних установок і ГЕС виключить необхідність вирішення такої глобальної проблеми, як зберігання і переробка радіаційних відходів! Як на мене, вагомий аргумент щоб задуматися про впровадження відновлюваної енергії в більш широких масштабах і обсягах.

Кожен з нас вибирає свою політику поведінки і світосприйняття. Підводячи підсумки можна зробити загальний висновок, який об'єднує напрям мислення кожної людини на планеті: жодні інвестиції не зможуть компенсувати нам найголовнішого - здоров'я. Тому в наших з вами силах і інтересах зробити найважливішу і глобальну інвестицію - інвестицію в екологію планети Земля для повноцінного життя наступних поколінь, використовуючи для цього всі можливі засоби і напрямки, одним з яких є перехід на відновлювану «зелену» енергію!

Оцените статью
Ми надаємо послуги
Встановлення квартирних лічильників тепла
Встановлення квартирних лічильників тепла
Встановлення загальнобудинкових лічильників тепла
Встановлення загальнобудинкових лічильників тепла
Повірка теплових лічильників
Повірка теплових лічильників
Тепловізійне обстеження будівель і споруд
Тепловізійне обстеження будівель і споруд
Оренда обладнання для тестування сонячних панелей
Оренда обладнання для тестування сонячних панелей
Реконструкція та обслуговування ІТП
Реконструкція та обслуговування ІТП
Оренда аналізатора якості електроенергії
Оренда аналізатора якості електроенергії
Ремонт зразкового обладнання
Ремонт зразкового обладнання
Відправка товару
в день замовлення
При замовленні від 3000грн -
БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА
Гнучка система знижок
для постійних клієнтів
Гарантія
12 місяців

Ми Вам передзвонимо
Ваше ім`я*:
Ваш номер*:
* поля обязательные к заполнению
text_mess_sended
text_mess_sended